Ламінат для оселі. Підбираємо ідеальне покриття

Ламінат обирають більшість середньостатистичних жителів Києва, та й усієї України, через його невисоку ціну, добру якість та багатогранний дизайн. Він екологічно чистий, а тому не створює дискомфорту навіть для алергіків. Непримхливе у побуті покриття чудово слугує навіть на кухні, якщо обробити підлогу спеціальним герметиком.

Що таке ламінат і з чого він створений

Звичайний ламінатмає дерев’яний узор. Проте зроблений він не з дерева. Ламелі мають кількашарову структуру. Основа виготовлена з пресованої HDF-плити підвищеної міцності. Знизу вона заламінована, через що захищена від вологи. Зверху на неї приклеюється папір, на який нанесено малюнок. Зазвичай, це дерев’яні узори. Проте зустрічається кольоровий дизайн, ламелі, що імітують кахель, камінь, шкіру рептилій тощо. Зверху на папір приклеєна щільна плівка, що захищає підлогу від вологи, бруду та подряпин.

Як обрати ламінат для оселі. Головні критерії

Перед тим, як купити ламінат у Києві, рекомендуємо розібратися з його основними характеристиками. Підлога має різні класи зносостійкості – від 31 до 34. Всі вони вважаються комерційними та придатними не лише для домівок, а й офісних приміщень. Найбільш ходовий – 32-й клас. Його характеристик цілком достатньо для оселі. Покриттю не страшна волога. Воно не зіпсується навіть, якщо залишити на 20 хвилин калюжу з води. Тому цей ламінат придатний навіть длякухні та коридору, де часто буває брудно та волого і де прохідність найбільша. Для спальної кімнати буде достатньо і 31-го класу. Адже тут підлога не так часто забруднюється і прохідність менша.

Товщина ламелі також має значення. Чим вона більша, тим підлога міцніша. Вона буває дуже різною – від 7 до 12 мм. Проте для оселі достатньо буде навіть 8-9 мм.

Чи практичний ламінат

Якщо порівнювати ламінат з іншими покриттями для підлоги з практичної точки зору, то пальму першості отримує самі він. Це універсальне покриття, що підійде для будь-якої оселі. Його стелять у вітальнях, спальнях, коридорах, на кухні. На відміну від натуральної підлоги, воно не боїться перепадів температури та вологи і не деформується. Ламінатне надто чуттєвий до каблуків, пересування легких меблів та кігтів тварин. До того ж дуже простий у прибиранні.

Не потребує додаткових засобів для догляду, окрім підмітання та миття. По своїй міцності та стійкості до вологи поступається лише кераміці. Проте він тепліший, м’якший, ходити по ньому комфортніше.

Ціна ламінату. Скільки коштує найдешевше покриття.

Ціна ламінату у Києві – вагомий аргумент на користь цього матеріалу. Адже підлогу можна купити недорого. Менше ніж 200 гривень за квадратний метр доведеться заплатити за покриття українського та російського виробництва. За цю ціну продаються ламелі 32 класу товщиною у 8 мм.

Якщо ви більше довіряєте європейському виробнику, то і тут є демократичні позиції. Ціна німецького ламінату починається з 245 гривень за квадратний метр.