Паркетна дошка для підлоги. Переваги та мінуси натурального покриття

Купити будь-яку паркетну дошку у Києві сьогодні не складно. Постачальники пропонують широкий вибір покриття на будь-який смак та інтер’єр. Підлога залишається №1 для любителів натуральних екологічних матеріалів. Неповторний малюнок кожної планки – це витвір мистецтва самої природи, який знаходиться поза модою і трендами.

З чого вироблена паркетна дошка

Найперше, що приваблює покупців Києва у паркетній дошці, — це натуральність матеріалів. І хоч зроблена вона не з цільних шматків дерева, у її складі — природні компоненти.

Ламелі мають тришарову структуру. Середній розташований перпендикулярно до верхнього та нижнього. Така конструкція забезпечує стійкість дошки та попереджує її деформацію. Адже в природі дерево звужується або розширюється, реагуючи на зміну температури повітря та вологість. Середній шар виготовлений із рейок хвойних порід. Це може буде сосна, ялина тощо. Основа може бути зроблена з фанерної плити або тих самих хвойних.

Найголовніший – верхній шар паркетної дошки. Він відповідає за естетику підлоги, її міцність та стійкість до вологи, стирань, температурних коливань. Його товщина може сягати 6 мм. Проте для житла вистачить і 4 мм. Чим він ширший, тим більше шліфувань витримає підлога і тим довше вона прослужить. Верхній шар виготовлений зі зрізу цінних порід дерев. Фаворит на ринку – паркетна дошка із дуба. Це легко пояснити, адже його деревина найміцніша та найстійкіша. А вибір дизайну – неосяжний: від світлих до глибоких темних відтінків. Можна також обрати бежевий бук, шоколадний горіх, ніжно-карамельний ясен, теракотову вишню тощо.

Зверху підлога вкрита захисним шаром лаку або олії. Лак захищає покриття від подряпин, вологи та бруду. Проте з часом потребує оновлення, оскільки навіть незначне розширення деревини провокує появу тріщин. Масло не так щільно покриває паркетну дошку. Воно проникає в матеріал на декілька міліметрів, даючи йому дихати. Коливання розмірів ламелі на нього не впливають. Проте підлога потребує більш ретельного і обережного догляду. Зате віддячує натуральним виглядом, приємною на дотик структурую і довгою службою.

Плюси паркетної дошки. Природність, зручність та багатогранність дизайну

Перший плюс – це натуральність, що вже описана вище. Це означає, що ваша підлога не просто гарна, а екологічно чиста. Вона не має неприємного запаху, не викликає алергію, а тому лише доповнить комфортом житло. Також вона проста в укладанні. ЇЇ можна стелити на теплу підлогу.

Багатогранність дизайну дає можливість купити паркетну дошку у Києві для приміщень з будь-яким інтер’єром та розміром. Окрім звичних дерев’яних узорів, бувають білі ламелі. Вони чудово впишуться у кімнату в скандинавському стилі. Односмугові дошки з фаскою імітують масивну дощату підлогу та подовжують приміщення. Покриття з двосмугових ламелей виглядає більш строкато і рельєфно. Три смуги на одній планці імітують знаменитий палубний малюнок. Підходить для приміщень будь-якого розміру.

Мінуси паркетної дошки. Висока ціна та примхливість у догляді

Головний мінус паркетної дошки – ціна. Не кожен може дозволити постелити цю підлогу через її дорожнечу. Вартість квадратного метру в Україні стартує від 600-700 гривень і може сягати навіть 7 000.

Наступний нюанс – це примхливість у догляді. Педантичних господарок цей момент не повинен налякати. А от людям, що мають котів, собак та активних дітей варто задуматися. Ця підлога не любить розлитих калюж із водою, засмальцьованих плям та кігтиків. На ній не варто цокати каблуками та тягати меблі. Втім, дотримання правил догляду нівелює всі негативні моменти. Якщо паркетну дошку берегти і правильно за нею доглядати, вона прослужить кілька десятків років.